Reference

Dovolená s vozíčkem

Dobrý den všem, co mají problém sehnat rodinnou dovolenou přizpůsobenou ubytování a pohybu na invalidním vozíku.

Loňské léto jsem měl šťastnou ruku při volbě cestovní kanceláře  : „Agentura Bohemica, s.r.o. v Ostravě, byť sám jsem z Brna. Ujala se mne slečna Breuerová , jejíž vstřícnost a ochota řešit a důsledně zajistit bezbariérovou rekreaci, byla nad jakékoli očekávání . intenzivně prověřovala možnosti a stále doplňovala nabídku, až jsme vybrali, dle její osobní zkušenosti, týdenní dovolenou ve Slovinsku v přímořském letovisku Portoróž a to vlastní dopravou, dva dospělí a dvě děti 18/10. Cesta velmi rychlá, pohodlná,dokonce jsme slečnou Breuerovou byli v průběhu cesty informováni, že kdyby jazyková bariéra, či nesrovnalost, tak je připravena kdykoli pomoci na telefonu.   Na místě nás očekával hotel Lucija, stravování formou bufetu, měli jsme jen snídani, ale nebyl problém si nabrat mnohem více do zásoby , byl plně bezbariérově vybavený, vsřícný personál. Měli jsme dva pokoje, velmi prostorné, obrovská koupelna, vše upraveno, jak má být, čisto. Okolí rovinaté, všude nájezdy, interní bazény, venkovní cca 200m, tam jsme trávili většinu času, neboť rozloha tak 50m x 25-30m + další menší, mořská voda,  vždy ochotných několik plavčíků s pomocí, vybavených  minimálně  čtyřjazykovou znalostí.

Jinak skutečně se lze domluvit všude Anglicky ale hlavně Italsky, což se mi zdálo, jako jejich druhý národní jazyk. Musím konstatovat, že Slovinsko je trochu pro nás dražší, i si myslím, že ještě o něco více, jak Itálie, ale turistický servis je touto zemí přímo hýčkán a tak jsem poprvé na dovolené mohl spatřit systém pláží, mě dosud neznámý…..

V podstatě jsme poprvé dorazili na pláž a trochu nás to zaskočilo, že je betonová….o to více jsme byli překvapeni, že po procházce pobřežím se scenérie diametrálně mění, cca po 200m je pláž skalnatá, až kamenná, po 200m se mění na oblázkovou, po dalších 200m na písečnou a po 200m na krásnou zelenou,  travnatou, vše je jak mávnutím proutku, přesně odděleno, udržováno, takže na třech metrech můžete od sebe ležet na zcela jiných plážích….k tomu promenáda kolem pobřeží v podstatě bez konce, všude mnoho služeb, restaurací, atrakcí…

Mohu touto vlastní zkušeností garantovat, že dostupnost na mechanickém vozíku je zde ideální. Služby Agentury Bohemica vynikající

s vyzvednutím jmenovitě sl. Breuerové za maximální ochotu.

Závěrem hodnocení : 9/10…….ten jeden ztrátový bod je za nedostatek , který se pro vozíčkáře objevil na pláži, neboť zde byla absence plážového vozíku na přesednutí, pokud chcete najet sjezdem do vody tak, abyste si neničili vlastní vozík slanou vodou.

Věřím , že tento náš osobní komentář napomůže při rozhodování ostatním vozíčkářům při rozhodování, kým si nechat zajistit a kde strávit krásnou dovolenou bez omezení.

S pozdravem všem,

Ivan Věžník – Brno.


O nás


Aktuality

nahoru